Czyszczenie wykładzin

Czyszczenie wykładzin

Wykładziny dywanowe i tapicerowane meble nadają pomieszczeniom niepowtarzalny klimat. Jednakże aby przebywającym wśród nich ludzie odczuwali właściwy komfort tekstylia podłogowe muszą być czyste!

Polecamy skuteczne technologie czyszczenia gwarantujące zarówno skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i plam jak i impregnację wykładzin tekstylnych.

 • Czyszczenie zachowawcze:

  Za pomocą odkurzaczy szczotkowych Kärcher, które przeznaczone są do czyszczenia dywanów i wykładzin dywanowych. Skutecznie usuwają zabrudzenia spomiędzy włókien i rozczesują splątane runo nadając mu świeży wygląd. Doskonale zbierają silnie przylegające zabrudzenia, które trudno jest usunąć klasycznym odkurzaczem.

 • Czyszczenie pielęgnacyjne:

  Czyszczenie przy zastosowaniu metody kapsułkowania. Jest to najszybszy sposób na przywrócenie wykładzinom dywanowym pierwotnej świeżości. Opóźnia także konieczność przeprowadzania kolejnego pracochłonnego czyszczenia zasadniczego.

 • Czyszczenie zasadnicze:

  Zadaniem czyszczenia zasadniczego jest usunięcie szczególnie uporczywego brudu i plam, które pozostają nawet po czyszczeniu okresowym. Jest to brud, który gromadzi się w najgłębszych partiach pomiędzy włóknami dywanu lub wykładziny dywanowej bądź też mocno przylega do samych włókien. W zależności od rodzaju wykładziny oraz stopnia jej zabrudzenia, stosuje się: szamponowanie lub metodę ekstrakcji. Szamponowanie wykonuje się za pomocą urządzeń jednotarczowych ze szczotką do wykładzin, a ekstrakcję za pomocą urządzeń spryskująco-odsysających puzzi, nazywanych też ekstraktorami.

 • Usuwanie plam:

  Najdokładniejsza metoda usuwania plam z wykładzin polega na namoczeniu plamy i pozostawieniu jej na pewien czas, a następnie odessaniu rozpuszczonego brudu za pomocą ekstraktora. Niestety z uwagi na rodzaj zaplamień oraz czas pozostawania plam na powierzchni tekstylnej nie ma gwarancji usunięcia wszystkich zabrudzeń.

Image

Świadczymy usługi dla podmiotów prywatnych, komercyjnych i instytucjonalnych. Profesjonalizm to jest to co nas wyróżnia.

Kontakt

Adres: 
45-325 Opole, ul. Światowida 5-7

Mobile: + 48 536 565 090
Email: info@eurolclean.pl